Przejdź do treści

Zastosowanie jednoskładnikowej i plastycznej bitumicznej

Powierzchnie powinny być suche, nośne, odtłuszczone i pozbawione luźnych elementów. Następną zasadą jest zastosowanie produktu zgodnie z przeznaczeniem i opisem. Te zasady pozwolą każdemu wykonać prace dokładnie a przede wszystkim skutecznie, niezależnie od jego poziomu doświadczenia.

W przypadku asfaltu na zimno w pracy grubość warstwy powłoki w danym miejscu musi być zredukowana do zera. Podczas ponownego rozpoczęcia robót w miejscu przerwania powłoki trzeba stosować nakładki. Szczególnie należy uważać na wyokrąglenia i górne zakończenie ścian.

Posadzki żywiczne są niezwykle popularnym sposobem na wykończenie podłóg w dużych obiektach przemysłowych i magazynowych oraz w budynkach użyteczności publicznej. Powstają one po nałożeniu jednej lub kilku warstw specjalnych mieszanek żywicznych, często wzbogaconych o dodatkowe składniki, które zmieniają ich wygląd zewnętrzny lub poprawiają parametry użytkowe. Masy bitumiczne charakteryzują się dużą wytrzymałością, a także łatwością w wykonaniu oraz konserwacji. W ostatnich latach coraz częściej spotykamy je również w zwykłych domach. Spajanie ze sobą elementów lub przedmiotów wykonanych z metalu może stanowić spore wyzwania. Na szczęście na rynku dostępne są również łatwe użyciu preparaty chemiczne.

Z jej pomocą konserwuje się również nawierzchnie kolejowe i tramwajowe. Bitumiczna masa na zimno znajduje zastosowanie także w budowie oraz uzupełnianiu pochylni wjazdowych do garaży lub tych służących jako pomoc dla wózków inwalidzkich. Korzystają z niej również ekipy poziomujące pokrywy włazów i ich otoczenie oraz dbające o powierzchnie chodników lub parkingów.

Uwolniony produkt zebrać, w razie potrzeby po zabsorbowaniu obojętnym materiałem chłonnym (wermikulit, piasek/ziemia, ziemia okrzemkowa, trociny), do odpowiedniego, oznakowanego i zamykanego pojemnika na odpady. Unieszkodliwiać zgodnie z obowiązującymi przepisami (patrz p. 13). O ile to możliwe zlikwidować lub ograniczyć uwalnianie produktu. Ograniczyć rozprzestrzenianie się rozlewiska przez obwałowanie terenu. Przestrzegać zalecanych środków ostrożności, stosować środki ochrony indywidualnej (patrz p. 7 i p. 8).

Właściwości Pojemność 9 kg Zużycie na warstwę 0,5-0,7 kg/m2 Ilość warstw 2-3 Zastosowanie … Masa bitumiczna do renowacji dachów 5 kg Masa bitumiczna średnio modyfikowana kauczukiem syntetycznym do renowacji pokryć papowych i wykonywania hydroizolacji typu lekkiego i średniego. Właściwości Pojemność 5 kg Zużycie na warstwę {0|zero},5-0,7 kg/m2 Ilość warstw 2-3 Zastosowanie … Nie moja specjalność ale nie wykluczałbym z góry, że są masy asfaltowe nadajace się do przyklejania płytek. Skoro dysperbitem można kleić płyty styropianowe, a szpachlą dekarską (masa asfaltowo-kauczukowa) przyklejać obróbki blacharskie i dachówki. Oprócz emulsji asfaltowych sprzedawane są także emulsje lateksowe.

Zastosowanie jednoskładnikowej i plastycznej bitumicznej masy na zimno pozwala przeprowadzić naprawę sprawnie a co najważniejsze droga, w której dokonano takiej korekty, jest od razu gotowa do użycia. Nie musimy się więc martwić czasowym wyłączeniem jezdni z eksploatacji i związanymi z tym utrudnieniami dla kierowców. Każdorazowo cel, zakres oraz odbiorcy danych przetwarzanych przez Administratora wynika z działań podejmowanych przez Klienta strony internetowej. Bardzo istotnym elementem wyboru hydroizolacji jest również nasiąkliwość materiału. Oczywiście w przypadku izolacji jest to niewielki procent.