Przejdź do treści

Materiały bitumiczne służą również do izolacji fundamentów

Mury o równym licu, pełnospoinowe, nie wymagają tynku wyrównawczego. Emulsja bitumiczna sprawdzi się także jako dodatek uszczelniający do zapraw (chroni on również powierzchnię między innymi przed działaniem substancji chemicznych). Asfalt na zimno jest mieszaniną asfaltu i dodatków uszlachetniających w rozpuszczalnikach organicznych. Lepik asfaltowy na zimno jest mieszaniną asfaltu i dodatków uszlachetniających w rozpuszczalnikach organicznych. Masa bitumiczna to szybki i łatwy sposób na elastyczne uszczelnienie przecieków i pęknięć powstałych na większości powierzchni budowlanych. Nasi specjaliści służą poradami w zakresie sprzedaży różnego typu mas asfaltowych.

Zazwyczaj występują jako gotowa do użycia masa, jednak czasami będziemy mogli ją zakupić jako worek z proszkiem do rozrobienia. Wykorzystuje się je do izolacji balkonów, dachów, ścian, a nawet piwnic i garaży. Samochód uszkodzony przez spadające z drzew gałęzie to częsta szkoda w trakcie silnych wiatrów.

Jeżeli nie jesteś pewien którą izolacje fundamentów wybrać skontaktuj się z naszym doradcą. Obecnie często rezygnuje się z wykonania izolacji poziomej powyżej strefy wody rozpryskowej (strefa cokołu budynku). Starannie wykonana izolacja pionowa strefy wody rozpryskowej przy użyciu hydraulicznie wiążących mikrozapraw uszczelniających zapobiega w normalnych warunkach przemoknięciu muru. Jeżeli jednak spodziewane jest powstanie uszkodzenia uszczelnienia cokołu – uwarunkowane użytkowaniem – względnie może dojść do oddziaływania wilgoci podchodzącej kapilarnie należy wykonać izolację poziomą. Masy jednoskładnikowe i dwuskładnikowe – pierwszy typ jest wykorzystywany do renowacji pokryć dachowych z materiałami bitumicznymi, a drugi do wykonywania powłok grubowarstwowych.

Dzięki produktom producenci mas bitumicznych mogą o wiele łatwiej kontrolować jakość wytwarzanych produktów. Zyskują także nowoczesne wyposażenie wytwórni, zgodne z normami ochrony środowiska. Takie wyposażenie staje się mocnym atutem firm i zwiększa ich przewagę konkurencyjną w branży. Na wysoką jakość masy bitumicznej wpływa dokładne dozowanie składników i odpowiednio dobrany czas ich mieszania. Roztwory asfaltowe polecane są także do antykorozyjnego zabezpieczania konstrukcji metalowych. Nie należy ich używać do przyklejania styropianu i polistyrenu ekstrudowanego, gdyż materiały te mogłyby się wówczas rozpuścić.

Przykładem firmy, która przywiązuje duże znaczenie do kwestii środowiskowych jest wytwórnia mas bitumicznych Bitumer, specjalizująca się w produkcji asfaltu na zimno. System ochrony fundamentów oparty o modyfikowane polimerami bitumiczne masy uszczelniające znacznie upraszcza i skraca czas wykonywania prac przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej skuteczności. W niniejszym opracowaniu skupimy się na masach dyspersyjnych (wodorozcieńczalnych), grubowarstwowych , służących do wykonywania izolacji przeciwwodnych każdego typu. Umieszczone przez nas w tej kategorii emulsje bitumiczne to produkty podstawowe – nie może ich zabraknąć na żadnej budowie. Tego typu masy uszczelniające mają bardzo szerokie zastosowanie.

Jak już zostało wspomniane, masy występują w różnych odmianach, charakteryzujących się użyciem konkretnych wypełniaczy. Dobiera się je w zależności od właściwości, a także sposobu użycia. Jest to specyficzny rodzaj obiektów budowlanych powstałych z kontenerów morskich. Wytwórnię obsługuje elektryk, mechanik i operator na ładowarce.

Poprawnie wykonana izolacja sprawia, że fundamenty są w pełni zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci z gruntu, a cały budynek przed przesiąkaniem wody z fundamentów. Jedną z popularniejszych i najskuteczniejszych metod izolacji przeciwwodnej fundamentów jest pokrycie ich odpowiednią masą bitumiczną. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polska Dystrybucja Budowlana sp. Dworcowej 152 w Krzemieniewie, w celu uzyskania odpowiedzi na pytanie, skontaktowania się na wskazane dane do korespondencji, otrzymania oferty handlowej – zgodnie ze złożonym zapytaniem.

Materiały bitumiczne służą również do izolacji fundamentów, a także do zabezpieczania ścian przed wilgocią, czyli do izolacji pionowej. Masa ta może być wykorzystywana do mocowania styropianów. Powłokę, którą tworzy, jest bardzo trudna do zniszczenia i rozerwania. Często wykorzystuje się ją również w pracach konserwacyjnych pokryć dachowych. Masy pozwalają również na zabezpieczenie przeciwwilgociowe ścian i podłóg w garażach oraz piwnicach, a także całych balkonów i tarasów.

Zastosowanie w budownictwie materiałów bitumicznych sięga starożytności, a naturalne bitumy wykorzystywano m.in. Do uszczelniania zbiorników wody jako spoiwo łączące bloki kamienne czy do impregnacji kadłubów okrętów. Obecnie wyroby bitumiczne powstają w wyniku przerobu ropy naftowej i wykorzystywane są przy produkcji pap, lepików i innych wyrobów do ochrony przeciwwodnej. Izolacja taka składa się z dwóch zasadniczych części – izolacji poziomej (na powierzchni ławy fundamentowej i na ich górnej powierzchni) oraz izolacji pionowej.